Wash Complex - Google
ktos spoko
ktos spoko
08:58 20 Aug 21
Czyszczenie i malowanie dachu wykonane profesjonalnie. Efekt końcowy jest rewelacyjny, dachówka pomimo swojego wieku... wygląda jak nowa (dosłownie). Kontakt z właścicielem bez zarzutów, dotrzymanie terminu,szybka i sprawna praca, przystępne ceny. Napewno skorzystamy jeszcze z usług firmy WASH COMPLEX.czytaj więcej
Romana Antos
Romana Antos
12:45 19 Aug 21
Profesjonalne mycie dachu, rewelacyjny kontakt, wyglad dachu - jak nowy
Urszula Górska-Kurdelska
Urszula Górska-Kurdelska
10:21 10 Apr 21
Pełen profesjonalizm, sprawnie wykonana usługa. 21-letnia kostka brukowa po zakończeniu czyszczenia wygląda jak nowa.... Serdecznie polecam!czytaj więcej
Marcin L
Marcin L
15:55 27 Mar 21
Sprawnie, dobrze i terminowo wykonana usluga czyszczenia omszalego dachu, a potem konserwacja. Polecam firme!
Malgorzata Jankowska
Malgorzata Jankowska
18:09 18 Mar 21
Polecam serdecznie tą firmę,od początku do końca pełen profesjonalizm , zaangażowanie i super jakość wykonywanej... pracy,no i oczywiście bardzo sympatyczny kontakt ,co w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne??czytaj więcej
Bronisław Konalu
Bronisław Konalu
13:37 09 Mar 21
Bardzo pozytywny obraz młodej firmy, która pięknie się rozwija, inwestuje w nowoczesny sprzęt i liczy tylko na siebie;... jednocześnie klasyczny przykład poznańskiej solidności - usługa wykonana perfekcyjnie!Chylę czoło i pozdrawiam z Bogucina!Jerzy Kczytaj więcej
Ela Remisz
Ela Remisz
20:03 06 Mar 21
Szybko,dokładnie i czysto. Punktualność i dotrzymanie terminu umowy to cecha poszukiwana dziś często i b.ważna . Ta... firma to wszystko posiada. Bardzo polecam.czytaj więcej
Następne Opinie
js_loader
logo-white

Mycie dachów

Mycie dachów

Mycie dachów to niezbędny element konserwacji każdego budynku, kluczowy dla utrzymania estetyki oraz zabezpieczenia przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dach, będący nieodłączną częścią budowli, wymaga regularnej pielęgnacji, aby zachował swój pierwotny wygląd oraz właściwości ochronne. Zaniedbanie w tym zakresie może prowadzić do zakłócenia struktury dachówki, co skutkuje jej uszkodzeniem a nawet koniecznością wymiany. Regularne mycie i impregnacja dachu to rozwiązanie, które prezentujemy jako naszą specjalność. Dysponujemy doświadczonym zespołem profesjonalistów, którzy korzystają z najnowszych technologii i środków czyszczących wysokiej jakości, aby przywrócić dachowi jego blask i funkcjonalność.

 

Mycie dachów – proces dostosowany do potrzeb

Nasze podejście rozpoczyna się od indywidualnej analizy typu dachówki oraz charakteru zabrudzeń, co pozwala dobrać najskuteczniejszą metodę mycia. Czy to dachówka betonowa, ceramiczna, blachodachówka czy gont – nasze procedury mycia są elastyczne i dostosowane do każdego materiału i rodzaju zabrudzenia, włączając glony, mech, oraz inne osady atmosferyczne. Wykorzystujemy metodę mycia dachów z dostępu linowego, co umożliwia swobodny dostęp do czyszczonej powierzchni, a także oferuje korzystne rozwiązanie finansowe, eliminując koszty związane z wynajmem sprzętu dodatkowego, takiego jak podnośniki.

Do mycia stosujemy wysokociśnieniowe myjki oraz biodegradowalne środki czyszczące, co gwarantuje bezpieczeństwo dla dachu i środowiska. Podkreślamy znaczenie impregnacji hydrofobowej po zakończonym myciu, co zabezpiecza dach na dłuższy termin przed ponownym szybkim zabrudzeniem i degradacją.

Jak wygląda mycie dachu?

Dbając o jak największe zadowolenie naszych klientów poniżej przedstawiamy procedurę, którą stosujemy wykonując usługę mycia dachówki.

  1. Przegląd techniczny pokrycia dachowego – ma na celu zminimalizowanie ryzyka zalania wnętrza budynku.
  2. Udrożnienie rynien – celem tego kroku jest zapewnienie jak najlepszego odprowadzenia wody.
  3. Wykonanie czyszczenia próbnego do akceptacji klienta – w tym kroku nasz zleceniodawca może zapoznać się z przewidywanymi efektami czyszczenia i pełnym kosztem usługi. W sytuacji, gdy rezultaty lub koszt nie są zadowalające nasz zleceniodawca może zrezygnować z usługi.
  4. Aplikacja na dachówkę środka czyszczącego w formie piany – zadaniem preparatu jest odtłuszczenie oraz zneutralizowanie zabrudzeń organicznych.
  5. Mycie dachu metodą hydrodynamiczną – poprzedzone doborem odpowiedniego ciśnienia. Dokładamy szczególnych starań, aby nie uszkodzić czyszczonej powierzchni.
  6. Ponowny przegląd pokrycia dachowego i ewentualna wymiana pojedynczych sztuk dachówek.
  7. Impregnacja hydrofobowa – jeżeli klient wyrazi taką chęć. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jest to usługa dodatkowo płatna.

 

Impregnacja dachów po ich umyciu

Impregnacja hydrofobowa po myciu dachu jest kluczowym krokiem w zabezpieczaniu pokrycia dachowego przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. To proces, który polega na aplikacji specjalnego preparatu na powierzchnię oczyszczonego dachu, tworzącego niewidzialną, ale niezwykle skuteczną barierę wodoodporną. Dzięki temu, woda i inne substancje nie przenikają do struktury dachu, co przekłada się na jego dłuższą trwałość i lepszy wygląd. Impregnacja zapobiega również rozwojowi mchów i glonów, które lubią wilgotne środowisko, co ma szczególne znaczenie dla porowatych dachówek, naturalnie podatnych na wchłanianie wody.

Impregnaty polimerowe są zalecane ze względu na swoją wytrzymałość. Tworzą na dachu mocną, elastyczną warstwę ochronną, która efektywnie odpycha wodę, jednocześnie pozwalając dachówce „oddychać”. Takie rozwiązanie pozwala na naturalne parowanie wilgoci z wnętrza materiału, zapobiegając uszkodzeniom wywołanym przez cykl zamrażania i odmrażania wody. Dodatkowo, impregnaty polimerowe są odporne na działanie promieni UV, co chroni przed blaknięciem koloru oraz degradacją materiału pod wpływem słońca. Stosując impregnację, zmniejsza się konieczność częstego powtarzania zabiegów, co przynosi oszczędność czasu i wygodę dla właścicieli.

Mycie dachów – jakie dachówki myjemy?

Jako profesjonalna firma specjalizująca się w czyszczeniu zewnętrznych powierzchni, oferujemy usługi mycia dachu, w tym dachówki betonowej, ceramicznej oraz blachodachówek. Każdy materiał wymaga indywidualnego podejścia, aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń, zachowując przy tym integralność pokrycia. Do mycia stosujemy nowoczesne metody, dopasowane do specyfiki każdego rodzaju dachówki, zapewniając wyjątkowe efekty.

Myjemy każdy typ dachówki

  • Dachówki betonowe ze względu na ich porowatość i chropowatość są szczególnie narażone na zabrudzenia i wilgoć, tworzące sprzyjające warunki dla rozwoju organizmów. Ich mycie odbywa się przy użyciu specjalnych preparatów czyszczących oraz myjek ciśnieniowych.
  • Dachówki ceramiczne, mimo że mniej porowate niż betonowe, również wymagają odpowiedniego mycia i impregnacji, aby zapobiec nałożeniu się zabrudzeń organicznych oraz zanieczyszczeń z otoczenia.
  • Blachodachówka wymaga delikatniejszego traktowania, przy czym stosujemy dedykowane środki czyszczące i myjemy pod wysokim ciśnieniem; w razie potrzeby usuwamy również stare warstwy farby czy urazy korozji, przygotowując powierzchnię do malowania.

 

Mycie dachów- jakimi urządzeniami pracujemy?

Do realizacji usług wysokiej jakości wykorzystujemy profesjonalne myjki ciśnieniowe, które umożliwiają nam efektywną pracę zarówno w dostępie do prądu, jak i bez niego. Nasz park maszynowy pozwala na dostosowanie siły czyszczenia do rodzaju dachu i stopnia zabrudzenia, a możliwość mycia ciepłą wodą pod ciśnieniem zwiększa skuteczność usuwania trudnych zanieczyszczeń.

Od czego zależy cena mycia dachu?

Mycie dachu ma na celu usunięcie powstałych zabrudzeń, porostów i glonów z powierzchni pokrycia dachowego. Usługa mycia poprawia nie tylko estetykę budynku, ale także przedłuża żywotność dachu i zapobiega jego uszkodzeniom. Mycie dachówki ze względu na niebezpieczną pracę na wysokości najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Przed zleceniem usługi warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które wpływają na cenę mycia dachu.

Rodzaj i stan pokrycia dachowego – należy zaznaczyć, że różne materiały wymagają różnych metod i środków czyszczących. Na przykład dachy z blachy lub dachówki ceramicznej są łatwiejsze do wyczyszczenia niż dachy z gontu bitumicznego lub papy. Ponadto im bardziej zabrudzony i zaniedbany jest dach, tym więcej pracy i czasu będzie potrzebne na jego oczyszczenie.
Stopień zabrudzenia – zależy od lokalizacji domu, otoczenia i warunków atmosferycznych. Im więcej brudu, mchu, glonów, porostów czy grzybów znajduje się na dachu, tym trudniej i drożej jest go wyczyścić.
Wielkość i kształt dachu – im większy i bardziej skomplikowany dach, tym więcej metrów kwadratowych trzeba oczyścić i tym więcej preparatów czyszczących trzeba użyć. Dodatkowo przykładowo dach dwuspadowy jest prostszy do wyczyszczenia niż dach wielospadowy.
Wysokość budynku i dostępność do dachu – im wyższy i trudniej dostępny jest dach, tym większe ryzyko i koszty związane z bezpieczeństwem pracy.
Metoda czyszczenia – może być różna w zależności od preferencji klienta i specyfiki dachu. Najczęściej stosowane są metody chemiczne (np. stosowanie środków myjących, odplamiaczy) lub ciśnieniowe (np. mycie wodą pod wysokim ciśnieniem). Każda z tych metod ma swoje zalety i wady oraz wpływa na koszt usługi.
Ustalenia indywidualne – termin realizacji, dodatkowe uprawnienia, wynajem podnośnika koszowego, praca nocna, itp.
Usługi dodatkowe – impregnacja hydrofobowa, malowanie dachu.

Podsumowując, cena czyszczenia dachu zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i stan pokrycia dachowego, wielkość i kształt dachu, termin i częstotliwość czyszczenia. Nie ma jednej uniwersalnej ceny za tę usługę, ponieważ każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnej wyceny. Cennik mycia dachu znajdziesz tutaj.

FAQ

Jak długo trwa czyszczenie dachu?
Czas czyszczenia dachu zależy od wielu czynników, takich jak powierzchnia, kształt, rodzaj i stan dachówki, stopień i rodzaj zabrudzeń, rodzaj użytego sprzętu i środków czyszczących, dostępność i bezpieczeństwo pracy na dachu, lokalizacja i termin realizacji usługi. Znaczący wpływ ma również technika, jaką jest myty dach. Mycie dachu z dostępu linowego może w niektórych przypadkach potrwać dłużej, z uwagi na czas montowania zabezpieczeń linowych, ale nie generuje dodatkowego kosztu wynajmu podnośnika. Średnio, czyszczenie dachu zajmuje od kilku do kilkunastu godzin.
Czy po dachu można się swobodnie poruszać?
Nie zaleca się poruszania się po dachu podczas lub po czyszczeniu, ponieważ może to być niebezpieczne dla osób i dachówki. Dach może być śliski, niestabilny lub uszkodzony przez wodę pod ciśnieniem. Dlatego, czyszczenie dachu powinno być wykonywane przez profesjonalną firmę, która dysponuje odpowiednim sprzętem i zabezpieczeniami. Nasza firma czyszcząc dach używa specjalistycznych uprzęży i lin. Nasi pracownicy wiedzą w jaki sposób poruszać się po dachu, aby go nie uszkodzić. Przeważne pokrycia dachowe bez problemu wytrzymują poruszanie się po dachu. Jednak w przypadku wyjątkowo delikatnych pokryć dachowych, lub niebezpiecznych skosów, niezbędnym może się okazać podnośnik koszowy. Ochrona dachu jest naszym priorytetem.
Czy woda pod ciśnieniem nie uszkodzi dachówki?
Woda pod ciśnieniem może uszkodzić dachówkę, jeśli nie zostanie użyta odpowiednia dysza i środek czyszczący. Stosujemy specjalne dysze, które zapewniają optymalne ciśnienie i kąt natrysku, oraz środki czyszczące, które nie zawierają agresywnych substancji chemicznych. Dzięki temu, czyszczenie dachu jest skuteczne i bezpieczne dla dachówki.
Czy muszę impregnować dachówkę po czyszczeniu?
Impregnacja dachówki po czyszczeniu nie jest konieczna, ale zalecana. Impregnacja dachówki polega na nałożeniu specjalnego preparatu, który tworzy na powierzchni dachówki warstwę ochronną, która zwiększa jej odporność na warunki atmosferyczne i biologiczne, zapobiega powstawaniu zabrudzeń i ułatwia kolejne czyszczenie. Impregnacja dachówki przedłuża jej żywotność i poprawia estetykę.
Kiedy powinienem rozważyć malowanie dachu?
Malowanie dachu po czyszczeniu może się okazać niezbędne w przypadku czyszczenia skorodowanych pokryć metalowych lub w przypadku mycia dachówek betonowych. Podczas czyszczenia dachówki mogą utracić cześć swojego pigmentu i fabrycznej faktury wykończenia, co może przyspieszyć ich proces ponownego brudzenia.
Czy środki czyszczące są dla mnie bezpieczne?
Środki czyszczące używane przez naszą firmę są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie zawierają one szkodliwych substancji chemicznych, takich jak chlor, fosforany, rozpuszczalniki czy barwniki. Są one biodegradowalne i nie powodują alergii ani podrażnień. Nie wpływają też negatywnie na jakość wody i gleby.
Co jaki czas należy czyścić dach?
Zaleca się czyścić dach co 5-10 lat, w zależności od stopnia zabrudzenia i warunków atmosferycznych. Regularne czyszczenie dachu zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i zapewnia estetyczny wygląd dachu. Ponadto, czyszczenie dachu jest niezbędne przed przeprowadzeniem innych prac konserwacyjnych, takich jak malowanie, impregnacja lub hydrofobizacja dachówki.
Jak zabezpieczacie się na czas czyszczenia dachu?
W najwyższym stopniu dbamy o bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów podczas czyszczenia dachu. Pracownicy firmy są wyposażeni w specjalne ubrania, rękawice, kaski i buty ochronne. Używają też pasów bezpieczeństwa, lin, haków i innych zabezpieczeń, które zapobiegają upadkom i urazom. Przed rozpoczęciem czyszczenia dachu sprawdzamy stan dachu i oceniamy ryzyko. Podczas czyszczenia dachu sprawdzamy teren wokół budynku, aby uniknąć uszkodzenia lub zanieczyszczenia otoczenia.
Czy możecie wymienić uszkodzoną dachówkę?
Oferujemy również usługę wymiany uszkodzonej dachówki. Jeśli podczas czyszczenia dachu zostanie stwierdzone, że dachówka jest pęknięta, złamana, odbarwiona lub inaczej uszkodzona wymieniamy ją, o ile właściciel posiada dachówki w zapasie. Wymiana uszkodzonej dachówki zapewnia szczelność i trwałość dachu, a także poprawia jego wygląd.
Czy świadczycie usługę czyszczenia rynien?
Oczywiście. Jest to standardowy etap czyszczenia, wkalkulowany w usługę mycia dachu. Dbamy o to, aby po usłudze pozostawić dach kompleksowo przygotowany na przyszłe lata.
Czy porządkujecie teren wokół budynku po czyszczeniu?
Tak. Naszym celem jest umycie powierzchni, a nie jej pobrudzenie. Staramy się pozostawić po sobie maksymalny porządek wokół budynku. Nasze usługi są w pełni kompleksowe.

 

WashComplex – pozostała oferta

Jako profesjonalna firma czyszcząca zawodowo zajmujemy się czyszczeniem zewnętrznych powierzchni budowlanych. Naszą ofertę kierujemy do osób indywidualnych, przedsiębiorstw oraz instytucji z sektora publicznego. Usługi świadczymy na terenie całego kraju, jednakże najczęściej zlecenia wykonujemy w Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Spocie i Zielonej Górze. W naszej ofercie oprócz mycia dachówki znajdziesz:
czyszczenie kostki brukowej,
czyszczenie elewacji,
mycie paneli fotowoltaicznych (zarówno niewielkich instalacji, jak i wielkich farm).

Oferujemy także:

Mycie dachówki w Poznaniu

Mycie dachówki we Wrocławiu

Mycie dachówki Bydgoszcz

 

 

Dlaczego powierzyć nam czyszczenie dachówki?

Czyszczenie dachów to pracochłonna czynność, zwłaszcza jeśli nie posiada się odpowiedniego urządzenia. Jest to męczące i trzeba wiedzieć, w jaki sposób myć dachówki, by było to z pożytkiem, a nie skutkowało uszkodzeniami. Ponieważ mamy w branży duże doświadczenie i zaufało nam już wielu klientów indywidualnych i biznesowych, wiemy jak dobierać metody, by dach był czysty i zadbany, bez ryzyka uszkodzenia. Pracujemy dokładnie i uwzględniamy także trudno dostępne miejsca. Mycie dachu przez nas jest wysokiej jakości, a cena korzystna. Naszym klientom zalecamy impregnację, która z jednej strony zabezpieczy i opóźni pojawianie się zabrudzeń, a z drugiej nada dachówkom żywszy kolor.

 

Napisz do nas

Zadaj pytanie a postaramy się odpowiedzieć możliwie najszybciej.